HP LaserJet 1000


Opis ogólny

Mam do sprzedania za symboliczną złotówkę używaną, ale sprawną laserową drukarkę mono na port USB, model HP LaserJet 1000. Drukarka zakupiona została na potrzeby mojej firmy w 2003 roku. Dopiero ostatnimi laty miała nieco większe przebiegi (kilkadziesiąt~kilkaset wydruków miesięcznie), wcześniej nie była zbyt mocno eksploatowana (kilka~kilkanaście faktur miesięcznie, i często wielotygodniowe przestoje). Szacuję, że ta drukarka zrobiła w swoim życiu jakieś 5000 wydruków. Wydruki z drukarki są bardzo dobrej jakości, nawet przy użyciu najbardziej podłych tonerów. Takich używałem ostatnio chcąc "dorżnąć" tę drukarkę, ale to mi się nie udało. Jest to jeszcze stara, dobra generacja drukarek HP, wypuszczona na rynek przed wdrożeniem "spisku żarówkowego". Drukarka jest leciwa, ale nigdy mnie nie zawiodła.

Uwaga!

HP LaserJet 1000 posiada jeden, zasadniczy mankament: nie ma sterowników, które umożliwiłyby druk na tej drukarce na jakimkolwiek systemie Windows nowszym niż wersja XP. Powtórzę, aby rozwiać wszelkie wątpliwości: Uwaga! Na Windows Vista, 7, 8, 8.1, 10, Server 2008, 2008 R2, 2012, 2016 nie uda się na tej drukarce czegokolwiek wydrukować! Obejściem problemu jest wirtualizacja Windowsa XP. Ja używałem tej drukarki z Cupsem na Linuksie. Tu nie ma większego problemu.

Stan drukarki

Uszkodzony jest jeden z zaczepów podajnika papieru (syn któregoś razu oparł się na nim i połamał). Mimo to podajnik znajduje się w prawidłowej pozycji i nie ma problemów z podawaniem papieru czy z zacięciami. Problem polega na tym, że trącając ten podajnik, łatwo zmienić jego pozycję. Inny kłopot to pożółkłe od UV plastiki - niestety jest to normalne dla tworzywa, z którego wykonana jest obudowa.

Zapraszam na inne moje aukcje.